• Prijímacie skúšky 2021 - aktualizované 27.4 !

• Riaditeľ školy SÚKROMNÉHO GYMNÁZIA DSA, SABINOV, KOMENSKÉHO 40 oznamuje všetkým uchádzačom, že prijímacie skúšky do 1. ročníka študijného odboru 7902 J gymnázium sa uskutočnia :

v 1. termíne:  dňa 3.5.2021 o 8.00 hod. v budove školy a

v 2. termíne:  dňa 10.5.2021 o 8.00 hod. v budove školy.

Žiak sa na všetky termíny dostaví do školy 30 min. pred začiatkom konania prijímacej skúšky.

Prinesie si so sebou: písacie a rysovacie pomôcky a kalkulačku. Na mieste mu bude pridelený kód, pod ktorým vypracuje zadania  a získa informácie o svojich výsledkoch.

Skúšky budú mať písomnú formu. Na každý predmet je určený časový limit 60 minút.

Prijímaciu skúšku konajú žiaci v rozsahu učebnej látky základnej školy z predmetov:

Slovenský jazyk a literatúra (SJL)              od 8,00 do 9.00,

Matematika (MAT)                                         od 9.30 do 10.30.

Výsledky o úspešnosti/neúspešnosti budú spracované a zverejnené v deň konania prijímacích skúšok na vývesnej tabuli a tomto webovom sídle školy. Po skončení 2. termínu budú zverejnené aj výsledky prijatých/neprijatých uchádzačov. Výsledky sa môžu upravovať podľa potvrdení o nastúpení/nenastúpení na štúdium

Prijímacie konanie sa riadi podľa pravidiel „Covid školského semaforu“ –  dokument Návrat do škôl hlavne v bodoch 16 a 17.

.............................................................

Doc. Ing. Ján Dobrovič, PhD.

riaditeľ školy

____________________________________________________________________________________

Dôležité informácie k organizácii prijímacích skúšok !!! - kliknite na link:

Usmernenie pre riaditeľov stredných škôl k podmienkam pre konanie prijímacích skúšok na stredné školy v roku 2021 aktualizované na základe záverov zasadnutia konzília odborníkov

• Hodina informatiky - FIIT STU

• Netradičná online hodina informatiky. Aj takto by sa dala charakterizovať hodina, ktorú absolvovali naši tretiaci a štvrtáci. Netradičná a veľmi zaujímavá bola nielen téma, ale aj prednášajúci. Minulý týždeň sa nám podarilo zrealizovať online hodiny informatiky v spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Zaoberali sme sa mimoriadne aktuálnou a atraktívnou témou Blockchain – Kryptomeny. Prednášajúcim bol doc. Ing. Michal Ries, PhD., ktorému by sme sa aj touto cestou chceli poďakovať za jeho čas a ochotu, s akou sa  venoval našim študentom.

• Oceňovanie učiteľov

V nedeľu 18.4.2021 o 18:00 h budú mať na portáli Život v Sabinove priestor v rámci online vysielania  UČITELIA, ktorí sú umelcami vzdelania, vrelo milujúci svoju prácu.

Akt oceňovania za ich prácu počas školského roka 2019/2020 bol netradične presunutý do online priestoru.

Ocenení učitelia 2019/2020 sú: Mgr. Beáta Mičková, DiS.art.; Mgr. Pavol Kanuščák, DiS.art.; Mgr. Alžbeta Šoltisová ;Mgr. Lenka Hoborová; Mgr. Janka Tomková; Mgr. Peter Viktor, PhD.; Mgr. Mária Drutarovská; Mgr. Ján Beliš; Mgr. Martin Namešpetra; Mgr. Anna Tumidalská; Mgr. Valéria Bojčuková; Slávka Ferková; Marta Dačová.   Prvýkrát tak môžete nazrieť do kuchyne oceňovania učiteľov v našom meste Sabinov sprístupnenú aj verejnosti. Nenechajte si ujsť celý ceremoniál už túto nedeľu 18.4.2021 v štandardnom vysielacom čase o 18:00 h na stránke Život v Sabinove.

zdroj: FB Život v Sabinove