• Prijímacie skúšky - prvé kolo -prvý termín

• V pondelok 2.5.2022 sa uskutoční prvé kolo prijímacích skúšok na štúdium v školskom roku 2022/2023.

Žiak sa na všetky termíny dostaví do školy 30 min. pred začiatkom konania prijímacej skúšky.

Prinesie si so sebou: písacie a rysovacie pomôcky a kalkulačku. Na mieste mu bude pridelený kód, pod ktorým vypracuje zadania a získa informácie o svojich výsledkoch.

Skúšky budú mať písomnú formu. Na každý predmet je určený časový limit 60 minút.

Prijímaciu skúšku konajú žiaci v rozsahu učebnej látky základnej školy z predmetov:

Slovenský jazyk a literatúra (SJL) od 8,00 do 9.00,

Matematika (MAT) od 9.30 do 10.30.

Organizácia vyučovania:

1.A,2.A,3.A - vyučovanie podľa riadneho rozvrhu hodín - dištančne

4.A - vyučovanie podľa riadneho rozvrhu hodín - prezenčne

• Celoslovenské kolo SOČ

• Dva dni našich dievčat, ktoré išli obhajovať svoje víťazné práce SOČ do Bardejova.

Dievčatá, sme na Vás pyšní!

Odborné práce na témy Žihľava ako ju nepoznáte (odbor Chémia) - Klaudia Genčurová a Sára Palfiová

Svadobné zvyky v obci Drienica v 20. storočí (odbor Teória kultúry) - Alžbeta Vaľková a Lucia Olejárová

• Štvrtok plný aktivít

Niekedy sa to nakopí :)

Stáva sa že príde deň D, keď máme tzv. nabitý program. Takým dňom bol jednoznačne štvrtok 28.4.2022 - malá sumarizácia :)

• Celoslovenské kolo SOČ - naše tretiačky v Bardejove obhajovali svoje práce.
            • Krajské kolo súťaže ,,Čo vieš o hviezdach" -  ďakujeme Dávidovi Mašľárovi (2.A) , za úspešnú reprezentáciu našej školy
            • Girl’s Day, celosvetový deň žien a dievčat v IT - naše druháčky využili možnosť online nahliadnuť do fungovania IT spoločností aj univerzít

• Okresné kolo v basketbale - chlapci: Blahoželáme našim chlapcom k prvému miestu a k postupu na krajské kolo.

A v neposlednom rade 28. apríl 2022 bol aj  v znamení už tradičnej charitatívnej zbierky Deň narcisov. Veľké ĎAKUJEME všetkým, ktorí prispeli.

• Trochu inak o peniazoch

• Peniaze - téma, ktorá je vždy aktuálna. Jedna strana mince hovorí, že ich chceme zarobiť čo najviac - no tá druhá hovorí, že treba vedieť s nimi aj správne hospodáriť.

O investovaní, hypotékach, úveroch sa v utorok 26.4.2022 naši žiaci rozprávali so zástupcom Tatra Banky p. Martinom Angelovičom.

Ďakujeme veľmi pekne za veľmi prínosnú prednášku a diskusiu.

• Eko Alarm - 3.workshop

• Ako žiť bez odpadu - 3. zo série workshopov v rámci projektu Ekoalarm prebehol 25.4.2022. Bol ďalšou aktivitou zameranou na eviromentálnu výchovu.

• Eko chémia

• Ďalšia z enviromentálnych aktivít - 19.4 na skorú oslavu Dňa Zeme si naši maturanti z chémie pripravili Eko hodinku pre ostatné ročníky. Aj keď len v polovičnom zastupení, maturantom sa úspešne podarilo pripraviť prezentáciu o následkoch znečisťovania vzduchu, diskusiu a aj mini kvíz

• SOČ - Stredoškolská odborná činnosť

• Blahoželáme našim študentkám k postupu na celoslovenské kolo súťaže SOČ. Odborné práce na témy Žihľava ako ju nepoznáte (odbor Chémia) a Svadobné zvyky v obci Drienica v 20. storočí (odbor Teória kultúry) postúpili z krajského kola súťaže Stredoškolská odborná činnosť, ktoré prebiehalo 1.4.2022 v Poprade. Autorky Klaudia Genčurová a Sára Palfiová pod vedením Ing. Zvijákovej a Alžbeta Vaľková a Lucia Olejárová svoje odborné práce vynikajúco obhájili a budú nás reprezentovať na celoslovenskom kole koncom apríla. Držíme palce aj ďalej, nech sa vaša energia a vedomosti vložené do vašich prác pretavia do takýchto výborných výsledkov ako teraz. Ďakujeme aj autorkám ďalších troch odborných prác – Karolíne Krištofovej, Johane Šuťakovej a Daniele Juskovej za ich úsilie a hodnotné práce, ktoré vytvorili.