• 1.polrok 2019/2020

• Október 2019

Jesenný kultúrny festival

Sobota 5.10.2019 sa síce niesla v duchu zimy a dažďa, ale ani nepriaznivé počasie neodradilo nadšených organizátorov od zrealizovania už pomaly tradičnej akcie - Jesenného kultúrneho festivalu. A samozrejme - boli sme tam. Mali sme krásne vystúpenia v kultúrnom programe a v stánku sme ponúkali chutné domáce koláčiky. Naša škola získala cenu v súťaži o najkrajšie jesenné koše a naša žiačka Sofia Kaminská získala 1.miesto v súťaži o najlepší marhuľový džem. Šikovné ruky našich žiakov, učiteľov a milých spolupracujúcich rodičov nám pomohli pripraviť výzdobu. Aj keď počasie bolo proti - nakoniec to bola vydarená akcia. Ďakujeme všetkým ochotným študentom, ale aj kolegom :)

A keďže sa nám to v sobotu páčilo zrealizovali sme si v pondelok ,,Jesennú kultúrnu prestávku". Odovzdali sa výhry a dojedli všetky koláčiky :)

Pozrite si fotoalbum

September 2019

Workshop: Sloboda - čo to pre teba znamená?

,,Sloboda nastala” alebo ,,Všetko je dnes lepšie” - aj takéto výroky počuli dnes študenti nášho aj Bardejovského gymnázia DSA na workshope zameranom na pripomenutie významných historických udalostí - Pád Berlínskeho Múru a Nežnú revolúciu. Mali sme česť vypočuť si zaujímavé informácie z úst bývalého predsedu vlády Jána Čarnogurského a bývalého veľvyslanca Nemecka na Slovensku Axela Hartmanna. Na protagonistov akcie padli rôzne otázky, hlavne o slobode a živote v vtedajšej dobe. Ďakujeme p. primátorovi Sabinova Michalovi Repaskému za ponúknutie priestorov na realizáciu tohto dejinami nabitého stretnutia a za jeho účasť. Veríme, že to pre všetkých žiakov našich gymnázií bolo osožné a že sme im rozšírili hranice vedomostí. Ďakujeme všetkým ktorí sa podieľali dnes na tejto perfektnej akcii a hlavne veľká vďaka p. Gabike Reviľákovej za jej starostlivosť o nás aj našich hostí.

Pozrite si fotoalbum.