• Zvýš si svoje LQ!

Vďaka o.z. literarnyklub sme okúsili prácu literárneho kritika súčasnej slovenskej literatúry. Kritici sa venovali tvorbe spisovateľky Ivany Gibovej a jej aktuálnemu dielu Babička, víťaznej knihe prestížnej súťaže Anasoft Literara (17.10.2024).

• U nás na hodine - 2.A biológia

• Pozorovanie bunkového delenia

Tento proces je základným stavebným kameňom života a pripomína nám, aká úžasná je príroda vo svojej komplexnosti.

Bunkové delenie nie je len o vede - je to aj o tom, ako všetko v živote potrebuje čas a priestor na rast.

• U nás na hodine -1.A,3.A ANJ

• Angličtina na gymku tento týždeň?

Prváci sa pustili do svojho prvého testu, kde si precvičili svoje posluchové schopnosti.

Medzitým sa naši tretiaci premenili na pravých detektívov! V rámci hry True/False odhaľovali, čo je pravda a čo nie o svojich spolužiakoch.

Takéto aktivity nielen zlepšujú jazykové zručnosti, ale zároveň posilňujú priateľské väzby v triede.

• Beseda so spisovateľom

• Inšpiratívne stretnutie našich druhákov a spisovateľa Františka Kozmona - plné zvedavých otázok a odhaľujúcich odpovedí. Tak ako sa na autora detektívok patrí (11.10.2024).

Ďakujeme Mestskej knižnici B.N. Nezabudova za pozvanie.

• Prednáška - Soft skills

• S radosťou oznamujeme, že sme získali prémiové partnerstvo v oblasti Softskills!

V rámci tohto partnerstva sa uskutočnila aj prednáška pre študentov štvrtého ročníka.Je to pre nás opäť krok vpred a sme hrdí na to, že môžeme našim žiakom ponúknuť ešte lepšie príležitosti na rozvoj ich mäkkých zručností.

• DOD na MsÚ Sabinov

• V štvrtok 10.10.2024 mali naši prváci a tretiaci možnosť nazrieť do sveta ,, vedenia mesta". Prezreli sme si priestory, diskutovali s pánom primátorom, nahliadli do práce mestkej polície a ... - bolo toho na prezretie veľa, ďakujeme pekne.

• U nás na hodine - 1.A matematika

Matematika nemusí byť len o sedení nad zošitom a výpočtoch na papieri!

S dnešnou technológiou môžeme objavovať fascinujúci svet čísel aj cez počítač.

• U nás na hodine - 1.A SJL

• Počuli ste už o Efektívnom opakovaní?

Efektívne opakovanie u prvákov na prvý veľký test zo slovenského jazyka. Tímovo a rovesnícky!

Vytvorte test, vyriešte test, opravte test, potešte sa výsledkom.

• U nás na hodine - 2.A INF

• Prvá fáza projektu - Záložka do knihy spája slovenské školy

Projekt sa realizuje na hodinách SJL a INF.  Naši druháci vyrábajú záložky pre partnerskú školu na tému: ,,Prečo je toto moja najobľúbenejšia kniha"

• U nás na hodine - 4.A SJL

Rečnícke prejavy v 4.A. začali. Čo to bude? Slávnostný prejav ? Diskusný príspevok ? Prednáška ? Alebo zamieria do politiky ? Necháme sa prekvapiť.

• Biela pastelka

• Ako každý rok, aj tento sme sa zapojili do zbierky pre nevidiacich a slabozrakých pacientov (20.9.2024). Nech im naše vyzbierané peniažky aspoň trošku pomôžu.