• Projekt záložka

2021

Záložka do knihy spája slovenské školy. 10. ročník celoslovenského projektu opäť aj u nás na škole pod záštitou 2.A. Významné osobnosti slovenskej literatúry – Pavol Ország Hviezdoslav (100. výročie úmrtia) a Božena Slančíková-Timrava (70. výročie úmrtia). Uvedený projekt je určený žiakom zo slovenských stredných škôl. Záložky najprv vytvorili vo worde - obsah a dizajn bol na zvážení a kreativite našich žiakov. Medzipredmetné prepojenie - informatika a slovenský jazyk a literatúra. Záložky sa po vytlační zalaminujú a odošlú na partnerskú školu - sú darčekom pre ich rovesníka. Naša partnerská škola je : Gymnázium Veľké Kapušany 🤗

2019

Počas októbra 2019 sa na našej škole opäť realizoval projekt - Záložka do knihy spája slovenské školy. Tento rok žiaci 2.A vytvárali záložky pre svojich rovesníkov z Gymnázia v Krompachoch na tému: Osobnosti, ktoré sa zaslúžili o demokraciu. Počas realizácie projektu boli naplno využité medzipredmetové vzťahy a prepojenia. Koordinačným predmetom bol slovenský jazyk a literatúra, na hodine dejepisu si študenti počas tematického workshopu zistili informácie o rôznych osobnostiach, ktoré sa zaslúžili o demokraciu. Po zvolení jednej z osobností, počas hodiny informatiky, každý pripravil grafický návrh svojej záložky, ktorá sa potom vytlačila a zrealizovala do konečnej podoby. Niektoré citáty na záložkách sú v cudzom jazyku, čím sa využili aj zručnosti študentov z tejto oblasti.