• Vážení rodičia,

pozývame Vás na konzultačné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 29. 4. 2023 (pondelok) od 15:30 hod. do 17:00 hod. v budove školy.

TEŠÍME SA NA VAŠU ÚČASŤ !

• Exkurzia Bratislava

• Objavovanie krás Bratislavy s našou úžasnou partou z Gymnázia DSA!

Začali sme pri Národnej rade, kde sme nahliadli do zákulisia politiky a debát, ktoré formujú našu budúcnosť. Potom sme zavítali do Prezidentského paláca, kde sme cítili históriu na každom kroku.

A samozrejme, medzi týmito skvostami sme nazbierali neúrekom kilometrov – naše nohy to cítia! Ale každý krok stál za to, pretože spolu sme zažili nezabudnuteľný deň plný smiechu, nových poznatkov a neskutočných výhľadov.

• Kreatívny priemysel v šoubiznise

• Kreatívny priemysel v šoubiznise - takýto názov mala beseda s Jaroslavom Slávikom.

O čom bola? O všetkom. Ďakujeme za odhalenie pre nás tajného sveta šoubiznisu a zákulisia.

• FAST HEROES

• Keďže učíme našich žiakov pre život, učíme ich skúsenosťami.

Preto sme sa zapojili do medzinárodného projektu FAST HEROES zaoberajúceho sa mozgovou príhodou a počas uplynulých mesiacov sme získali nové poznatky z tejto oblasti.

Žiaci tak vedia rozpoznať prvotné príznaky "mŕtvice" a aj čo v takomto prípade robiť, aby pacient dostal adekvátnu pomoc včas.

Na záver projektu žiaci preukázali svoje vedomosti a zručnosti a zaslúžene získali certifikáty.

Sme radi, že naša budúca generácia sa chce vzdelávať v každej oblasti a nie je jej ľahostajný ani ľudský život.

• Prednášky

• Naši študenti dnes (10.4.2024) mali jedinečnú príležitosť zažiť ozajstnú vysokoškolskú prednášku, ktorú viedol anglický lektor Joshua M. Hayden, Ed.D. na tému:

Psychology of making better decisions. Súbežne prebiehala aj prednáška s lektorom Ing. M. Opatrným o umelej inteligencii v našich životoch.

Ďakujeme AAUniversity v Prahe za spoluprácu.

• Čo vieš o hviezdach

• V astronomickej súťaží "Čo vieš o hviezdach" získal Miroslav Zayonc, študent nášho gymnázia vďaka svojej vášní k vesmíru pekné 2. miesto v okresnom kole a opäť potvrdil svoj talent a vedomosti v astronómii.

Srdečne blahoželáme.