• 2.polrok 2018/2019

• Máj 2019

Deň mlieka 2019

V piatok 24.5.2019 sme mali možnosť vychutnať si mliečnu desiatu, ktorú nám pripravili študenti 2.A. Táto tradičná akcia sa realizovala pri príležitosti Svetového dňa mlieka. Podujatie bolo zamerané na prezentovanie dôležitosti a nezastupiteľného miesta mliečnej stravy pre vývoj a zdravie človeka. Ďakujeme všetkým organizátorom. Špeciálne poďakovanie patrí naším sponzorom - firmám MILK - AGRO, spol. s r.o. a Coop Jednota.

Pozrite si fotoalbum.

Rozlúčka maturantov

Piatok 10.5.2019 bol posledným gymnaziálnym dňom našich maturantov. Prajeme im šťastnú ruku pri zelenom stole a úspešné prijímacie skúšky na vysoké školy.

Ďakujeme tretiakom za krásnu výzdobu :)

Pozrite si fotoalbum.

Marec 2019

Beseda so štátnym tajomníkom ministerstva obrany Róbertom Ondrejcsákom

Na našu školu v piatok 29.3.2019 zavítal štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák ,ktorý diskutoval so študentmi na tému 15. výročie vstupu Slovenska do NATO. Pripomenul, že v období vstupu podporovalo toto rozhodnutie 65% obyvateľstva. Odmietol názory, že by pre Slovensko bola výhodnejšou alternatívou neutralita štátu. R. Ondrejcsák ocenil, že po takmer 20. rokoch, kedy sa do armády takmer neinvestovalo, existuje v súčasnosti široká politická zhoda pre výrazné navyšovanie finančných prostriedkov do armády. Štátny tajomník odpovedal aj na otázky študentov. Zastáva názor, že odmietnutie americkej finančnej podpory vo výške 105 miliónov dolárov by nebolo rozumné. Naše letiská totiž potrebujú nevyhnutnú modernizáciu, aby v budúcnosti spĺňali náročné kritéria pre špičkovú leteckú techniku. Štátny tajomník sa vyjadril aj k otázke na možnosť európskej armády, ktorú nepovažuje, predovšetkým z hľadiska finančnej náročnosti a komplikovaného materiálneho zabezpečenia, za príliš reálnu. Ďakujeme za návštevu a ochotu diskutovať. Pozrite si fotoalbum.