• Školský poriadok

•                              DEUTSCH – SLOWAKISCHE AKADEMIEN, A.S.

Súkromné Gymnázium DSA, Komenského 40,083 01 Sabinov

ŠKOLSKÝ PORIADOK

platný od 1. 9. 2024

Úvod

Hlavným cieľom našej školy je pripraviť našich žiakov na úspešné zvládnutie vysokoškolského štúdia tak, aby sa po jeho ukončení stali vzorom a prínosom pre našu spoločnosť. K naplneniu tohto cieľa však nepostačuje iba kvalitný výkon našich pedagógov, ale aj cieľavedomá, zodpovedná a systematická práca samotných žiakov a v duchu myšlienky, že „výchova je taká dôležitá ako vzdelanie“, je aj dodržiavanie školského poriadku.

Školský poriadok je súhrn pravidiel, ktorými sa riadi každý žiak. Žiak sa v škole správa slušne, v duchu humanity, porozumenia, znášanlivosti, priateľstva, dbá na pokyny pedagogických a ostatných pracovníkov školy, podľa svojich schopností a možností sa svedomito pripravuje na vyučovanie. Školský poriadok žiak dodržiava na všetkých akciách organizovaných školou, ako sú aplikačné cvičenia, kurzy, exkurzie, brigády, školské výlety, kultúrne podujatia, v školskej jedálni, a aj mimo vyučovania, a to aj počas voľných dní a prázdnin.

Školský poriadok bol vypracovaný na základe zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a je v súlade s Deklaráciou práv dieťaťa (OSN) a Európskym dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd (Rada Európy) a príslušnými legislatívnymi zmenami.

Plné znenie v PDF: Skolsky_poriadok-SG_DSA_SB_-_(24-09-01).pdf