Vážení rodičia,

pozývame Vás na konzultačné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 28. 11. 2023 (utorok) od 15:30 hod. do 17:00 hod. v budove školy.

TEŠÍME SA NA VAŠU ÚČASŤ !

• Sabinovský ERASMUS

• SABINOVSKÝ ERASMUS

Aj tento rok ponúkame možnosť pre žiakov ZŠ stať sa na jeden deň gymnazistom DSA!

Prvých ,,jednodenných gymnazistov" privítame už zajtra.

Tešíme sa na vás!

• Aktívna škola

• Získali sme štatút AKTÍVNA ŠKOLA

Naša škola je súčasťou siete aktívnych škôl. Ako sme to dokázali?

Kvalifikovaná učiteľka telesnej výchovy

Organizovanie športových súťaží a aktívne zapájanie sa

Žiaci aktívne trávia prestávky ( pingpong, kalčeto, biliard,šípky)

Organizácia kurzov

Umožňujeme dochádzať študentom do školy na bicykli, kolobežke...

Nízky počet študentov oslobodených od TV

Sme hrdí!

• Podcastové štúdio

• Na našom gymnáziu sme otvorili podcastové štúdio!

Je to výnimočné, pretože podporujeme kreativitu a komunikačné zručnosti našich študentov. Veríme v silu inovácií a stále sa snažíme ísť s dobou.

Prvý podcast si budete môcť vypočuť uz čoskoro.

Tešíme sa ako Vám naše podcastové štúdio predvedieme na DOD už 26.10.2023 od 9:00h.

• Deň jazykov

• Európsky deň jazykov na našej škole!

Učíme sa nové slová a objavujeme rôzne kultúry.

Vážení rodičia, pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční

v pondelok 25.9.2023 o 16.30 hod.

v kmeňových učebniach jednotlivých tried.

Tešíme sa na Vás!

• Začiatok školského roka

• Oznamujeme Vám, že slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční

4.9.2023 (pondelok) o 9.00 hod.

v priestoroch školy. Stretnutie študentov o 8.45 hod. pred školou.

Tešíme sa na Vás!

• Reportáž RTVS z prednášky Pavla Čekana

• Reportáž RTVS z prednášky Pavla Čekana na našej škole si práve môžete pozrieť a nechať sa inšpirovať

Naši žiaci boli nadšení. O pár rokov sa budeme pýšiť ako naši absolventi idú v šľapajách vedy.

• PS - 2.kolo

• Súkromné Gymnázium DSA, Komenského 40, 083 01 Sabinov

Výsledková listina 2.kola 20. 06. 2023 prijímacej skúšky: Vysledkova_listina-2-kolo-23-06-20-uspesnost.pdf

Výsledková listina nie je poradím na prijímacích skúškach ani nie je usporiadaná podľa počtu získaných bodov- informuje iba o úspešnom resp.neúspešnom zvládnutí testov zo SJL a MAT.

• Spoznaj svojho vedca - Pavol Čekan

• Pripravujeme niečo veľké!

Slovenský vedec  Pavol Čekan, hviezda v oblasti molekulárnej biológie, biochémie a molekulárnej onkológie nás poctí svojou návštevou!

Jeho výskum bol kľúčový počas korony a teraz máme možnosť stretnúť ho naživo už 19.6.2023.

Chystáme fascinujúce prednášky, a nezabudnuteľné diskusie. Budeme mať jedinečnú šancu nahliadnuť do sveta vedeckých objavov a inovácií.

KTO JE PAVOL ČEKAN:Tento úžasný človek pôsobí v oblasti molekulárnej biológie, biochémie a molekulárnej onkológie a má za sebou neuveriteľné množstvo úspechov.

Ale to nie je všetko! Pavol Čekan nezostal len pri teoretických výskumoch, ale svoje poznatky aplikoval aj na prax. Počas pandémie koronavírusu sa dokonca zapojil do tímu vedcov, ktorí vyvinuli novú metódu na testovanie vírusu pomocou CRISPR-Cas systému. To je predsa úžasné!

Sme hrdí a tešíme sa, že nás poctí svojou návštevou.

• KOŽaZ a KLS Pieniny

• Kurz na ochranu života a zdravia a Kurz letných športov. Dve obľúbené tradičné aktivity pre druhákov a tretiakov sa realizovali pobytovou formou minulý týždeň (5.6.2023 -9.6.2023) na Pieninách.

• Deň detí v šachovom duchu.

Šachový turnaj, v ktorom šachisti súťažili v dvoch kategóriách.

V kategórii žiakov základných škôl zvíťazil Matej Čabák, na druhom mieste sa umiestnila Adela Čabáková a tretie miesto obsadila Lucia Magdová.

V kategórii stredných škôl zvíťazil Peter Ernst, na druhom mieste sa umiestnil Dmytro Pietukhov a tretie miesto obsadil Miroslav Zayonc.

Gratulujeme!

• Oznam

• Informujeme Vás o organizačných zmenách vo vyučovaní počas Dní mesta Sabinov od 12.6.2023 do 14.6.2023.

Pondelok:- vyučuje sa 1. a 2. hodina.- od 3.hodiny účasť všetkých študentov na kultúrnom podujatí v meste. Predpokladaný koniec vyučovania je o 11.30 hod.

Utorok:- na 3.hod sa trieda 2.A zúčastní kultúrneho podujatia - po skončení sa vrátia na vyučovanieVšetky triedy sa vyučujú podľa platného rozvrhu a suplovania.

StredaVšetky triedy sa vyučujú podľa platného rozvrhu a suplovania prvých 5 hodín.- na 3.hod a 4 hod. sa trieda 2.A zúčastní kultúrneho podujatia - po skončení sa vrátia na vyučovanie- na 6. a 7 hod. prebieha prezentácia projektov 2.A - účasť všetkých tried povinná.

Ďakujeme za pochopenie. Vedenie školy.

• OZNAM - 2. kolo prijímacích skúšok

Riaditeľ Súkromného Gymnázia DSA v Sabinove rozhodol, že sa na našej škole uskutoční

2. kolo prijímacích skúšok prijímacieho konania do 1. ročníka v školskom roku 2023/2024 na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do triedy prvého ročníka.

Svoje prihlášky prosím zašlite do 14. júna 2023.

Druhé kolo prijímacích skúšok sa uskutoční v utorok 20. júna 2023 v čase od 8.00 h do 10.30 h a to testom zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky.

Prajeme pekný deň

Riaditeľstvo školy